از یا لثارات الحسین تا ظهور حضرت ولیعصر

یا لطیف

 

 

بسیار شنیده ایم که شعار بیرق یاران حضرت ولیعصر(عجل الله ) یا لثارات الحسین (علیه السلام) است . شعاری که در طول تاریخ بارها تکرار شده است و مردمان بسیاری خود را خونخواه آن حضرت می نامیدند ومی نامند و این نشان از قداست و اهمیت قیام امام حسین  (علیه السلام) و یاران بزرگوارانش دارد. هرچند بسیاری از این قیامها حتی بعد از به ثمر رسیدن منحرف شدند اما این از استراتژیک بودن این شعار کم نمی نماید .

از سویی دیگر انتظار همه شیعیان و منتظران حضرت ولیعصر(عجل الله ) ، ظهور آن عزیز و برقراری نظامی مبتنی بر اساس آموزه های اصلی پیامبر اکرم و به سرانجام رسانیدن تمامی آمال و آرزوهای تمامی پیامبران و اولیاء تاریخ بشر است .

حال این دو مطلب را کنار هم بگذاریم . چه سری میان شعار آن بیرق و این آرمان است . چرا حضرت باید این شعار را بدهند ؟ میان تشکیل حکومت مهدوی و انتقام از قاتلین ابا عبد الله (علیه السلام) چه سری است ؟ اصلاً چه نیازی است که بعد از آن همه سال باز هم انتقام از آنان گرفته شود ؟ ویا اصلاً کیفیت این انتقام چگونه است ؟ حضرت در زیارت  ناحیه مقدسه که از خود حضرت رسیده است به کرات به این انتقام اشاره می کنند . حضرت خود را خونخواه حضرت ابا عبد الله (علیه السلام) می دانند و انگاری تا انتقام آن فاتلین گرفته نشود نظام مهدوی برقرار نمی گردد .

برای پاسخ به این سوال باید به عقب بازگشت و دید در زمان حضرت اباعبدالله (علیه السلام) چه رویدادی قرار بوده اتفاق بیافتد که با شهادت جانگداز آن  بزرگوار و یارانش رخ نداده است ؟ مگر چه رخ داده که حضرت ولیعصر (عجل الله ) از لحظه غیبت تا کنون منتظر اذن حضرت حق و خروج از پرده غیبت و گرفتن انتقام از قاتلین حضرت اباعبدالله حسین (علیه السلام) می باشند . انگاری با انتقام از قاتلین حضرت بزرگترین گام در جهت تحقق جامعه و حکومت مهدوی برداشته می شود .

ریخته شدن خون حضرت ابا عبد الله (علیه السلام) آنهم در آن شرایط خاص و آن حال و هوا می بایست توسط بدترین انسانها انجام گیرد . انگاری بشر باید به پست ترین درجه انسانی رسیده  باشد که خود را امیر المؤمنین بنامد و علناً فساد کند و شراب بنوشد و از سویی فرزند پیامبر آخرین را در حالی که هنوز حتی نیم قرن از رحلت آن پیامبر عزیز نگذشته ، تشنه لب آن هم در میان دو نهر آب و در حالی که اهل بیت و فرزندان کوچک او همراهش هستند را به بدترین نحو به شهادت برساند . گویی بشر توانسته ننگین ترین اعمال را انجام دهد و این یعنی چقدر شیطان در بشر و حالات او تأثیر گذاشته و نفوذ کرده که  او توانسته اینچنین کند و این همه اعمال ننگین را یکجا انجام دهد . این در حالی است که این فاجعه تنها به شهادت حضرت ختم نشده و اینان حتی در نحوه شهادت و رفتارهایی که بعد از شهادت انجام دادند کاری کردند که در طول تاریخ اصلاً تکرار نشده . تاریخ هرگز آنگونه ندیده بود که بشری ولایت و امامت وآقایی بر بشر را از آنکه حقش است غصب کند وخود را امیر المؤنیین بنامد و ننگین ترین اعمال آن هم، نه در خفی و خلوت بلکه علنی ودر جلوت را انجام دهد و این بدان معنی است که بشر  بدترین رفتارهای اخلاقی را هم در بعد فردی و هم در بعد اجتماعی و حکومتی انجام داده است  .

رفتار آن روز یزید و یزیدیان هم این توفیق را از بشر گرفت که لذت خوش زندگی در سایه سار حکومت الهی و ولایی را تا مدتها  از دست بدهند و هم از طرفی بشر را به این وقاحت انداخت که تو می توانی به این راحتی حتی خلیفه خدا را با این جسارت و وقاحت به شهادت برسانی . وقاحتی که هم در بعد حکومتی و هم فردی زمینه را برای انحراف از آرمانهای نبوی فراهم کرد و بشر هر روز از حقیقت آرمانهای  مصطفوی دور می شد و دور می شود .

        مدانم که حتی اگر بک روز از این دنیا مانده باشد می آیی . کا ش بیایی ....

 

آری حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف ) پس از ظهور آنانی را از بین می برند که هنوز یزیدی زندگی می کند و هنوز زندگی آنان مبین فرهنگ یزیدی است . فرهنگی که بنیانگذار بسیاری از رفتارهای معصیت بار امروز بشر بود و اینگونه است که بشر با انتقام از قاتلین حضرت توسط حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) طعم خوش حکومت الهی و دینی را حس می کند و حکومت در زیر بیرق سبز فرزندی از فرزندان همان مردی که در سال 61 هجری حجت را آنگونه بر بشر تمام کرد را حس می نمایند . حالا بشرباید سالها صبر کند تا حکومت فرزندی از فرزند همان بزرگمرد تحقق یابد .

 

 

به امید تحقق دولت عاشفی

...................................................

نگاهی به آرشیو دولت عاشقی در رابطه با همین مطلب

 

 

 

 

/ 82 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گداي فاطمه س

بسم رب المهدي سلام عليكم مطلب قابل تاملي بود فقط اينكه جاش بود تو اين پستتون يه نامي از خانوم مبرديد و اينكه حالا نه تو اين پست يه توضيحي ميداديد كه شمشير مولامون فقط خون ريز نيست مولامون براي خيلي چيزاي ديگه انشالله ميان ***مهدي جان !! آنقدر منتظر ميمانم تا بيايي آنقدر صبر ميكنم تا صبر هم از روي صبر من خجل شود به اميد ظهور دولت يار يا علي . التماس دعا . در پناه حق

ياس

سلام كجاييد؟ كم پيدا شديد؟ من نمي يام شما بيايد ديگه اللهم عجل لوليك الفرج

خورشيد سرد

سلام فاطمه (س) فرمود: خداوندا، به حقّ اولياء و مقرّبانى كه آن ها را برگزيده اى، و به گريه فرزندانم پس از مرگ و جدائى من با ايشان، از تو مى خواهم گناه خطاكاران شيعيان و پيروان ما را ببخشى

خادم المهدی

دوست عزيز : دستتون درد نکنه وبلاگ مفید و جالبی دارين خوشحال ميشيم به ما هم سری بزنين و از نظرات زيبا تون استفاده کنيم در ضمن ما با تبادل لينک با شما موافقيم منتظر تون می مونم منتظران

حسن

چطوری خبرنگار؟

محمد علی

سلام السلام عليک يا سيدنا المظلوم يا اباعبدالله! ياران شتاب کنيد... قافله در راه است. ميگويند که گناهکاران را نميپذيرند. آري! گناهکاران را در اين قافله راهي نيست... اما پشيمانان را ميپذيرند. آدم نيز در اين قافله ملازم حسين است که او سرسلسله‌ي خيل پشيمانان است و اگر نبود باب توبه‌اي که خداوند با خون حسين ميان آسمان و زمين گشوده است، آدم نيز دهشت زده و رها شده و سرگردان، در اين برهوت گمگشتگي واميماند. ما راه تــو انـتـخـاب کرديم حسين از غـيـر تو اجـتنـاب کرديم حسين ما را اگر از حساب پروايي نيست روي کرمت حساب کرديم حسين خلاصه.... خوبي و بدي ديديد حلال کنيد! اگه حرفي نا به جايي شنيديد ، اگه نتونستم انتظاراتتون رو خوب برآورده کنم و... اگه ته دلتون به هردليلي ناراحتي و دلخوري نسبت به محمدعلي(ايران اسلام) داريد حلال کنيد... راست ميگيد!! به اين آسوني که نميشه... اين همه اذيتتون کردم، حالا با يک حلاليت ساده ميخوام همه من رو ببخشيد!!! اما انسان جائز الخطاست... يک زيارت عاشورا در اون خيابون بهشتي به نيابت از همه ميخونم! شما هم حلال کنيد. يا علي به روزم با اجازه‌ي آقام ام

دهقان

با سلام با نوشتاری با نام "کمپرادوریسم حزب اللهی نما چیست؟... خائن کیست؟ " بروزم، سرفرازم کنید و سری بزنید!

ياس

سلام بابا حالا ديگه منو مي‌ذاريد سر كار دست خوش بي اصلا فكرشم نمي‌كردم، ماشاالله به اين همه همت ايول بابا. پس از طرق گاهگدار به من سر مي‌زديد. دست شما درد نكنه. پس مثل من بي معرفت نيستيد راستي ايام فاطميه هم نزديكه. بايد كاري كرد كارستان.

برادر کوچکتر

درست که نگاه می کنم همه جا اثار جرمت را می بینم...اثار جرم تو و امثال تو را!چه کسی گفته سلاح شیمیایی نقض حقوق بشر است!تو که بشر نیستی!تو که برای هیچ بشری ارامش نگذاشته ای... ×××× برادر کوچکترتان به روز شد... یا علی

حسن

سلام اخوی. تسليت به مناسبت اين ايام پرسيده بودی اين جريان خبرنگار چی بود؟ يادم بود قبلنا گفته بودی خبرنگاری.يه جورايی احساس کردم همکاريم.گفتم حالی ازت بپرسم.بد کاری کردم؟