از رزمایش پیامبر اعظم تا حکومت مهدوی

یا لطیف

 

          هنوز فضای جامعه متأثر از رزمایش عظیم پیامبر اعظم است و قطعاً اینگونه پیشرفتهای تاکتیکی و تکنیکی نظامی خوشحالمان می کند و حس خوش عزت و شرف را در رگهایمان جاری می نماید . این نکته باعث شد تا به یاد مطلب مهمی بیافتم  که خواستم آنرا یادآوری مجددی بنمایم .

 

          همه ما آرزومند برقراری جامعه مهدوی و زندگی در زیر بیرق سبز حضرت ابا صالح هستیم و هر آن امیدواریم که در حال و هوای دولت عاشقی نفس بکشیم ، هر چند که عده ای از دوستان بدنبال برقراری جامعه مدنی هستند تا جامعه مهدوی !!!!!

        جامعه مهدوی در همه فصول دارای شاخصه های خاصی است و تحقق آن نیازمند مقدمات خاصتر . یکی از فصول مهم این جامعه فصل مربوط به مسائل دفاعی و نظامی است .

        در هنگامه آخرالزمان یکی از مقدمات مهم ظهور درخواست عمومی برای آمدن حضرت و تحقق خصوصی ایجاد یاران خاص حضرت است . حضرت برای تشکیل دولت عاشقی - علاوه بر دعوت جهانی برای زندگی در آرمانشهر رویایی همه ابنا بشر – توجهی خاص به مسائل دفاعی و نظامی دارند . گاهی از شنیده ها اینگونه برداشت می شود که در دولت مهدوی همه چیز براساس میزان نفرات و امکانات بیشتر است و گاهی تا نام تشکیل دولت مهدوی می شود تصور می کنیم که حتماً  و الزاماً باید آخرین امکانات پیشرفته نظامی در اختیار حضرت باشد تا دولت مهدوی تحقق یابد و توجه زیاد به این مطلب ما را از نکته اصلی باز می دارد که دولت مهدوی قبل از آنکه دولت تجهیزات و امکانات انسانی و نظامی باشد ، دولت ایمان و تقوی است . دولت دلهای پر ایمان است . آنجا میزان همان آیه شریفه (( ان اکرمکم عندالله اتقیکم )) است . مردان دولت مهدوی قبل از آنکه به فکر داشتن امکانات جدیدتر و به روزترباشند به فکر داشتن دلهای پر ایمانتر هستند ،هرچند که داشتن دل پر ایمان با داشتن امکانات به روز اصلاً تناقضی ندارد . آنان تلاش می کنند که امکانات و تجهیزات بهتری داشته باشند اما می دانند که این امکانات و تجهیزات همگی ابزارهستند واصل دلهای پرایمانشان است .

         یادش بخیر آن روزهای نه چندان دور که مردمان این آب و خاک با دستان خالی ودلهای پرایمان در برابر سپاهیان تا بن دندان مسلح ایستادند یا همین چندی پیش که آن رزمندگان لبنانی  با کمترین امکانات در برابر یکی از قوی ترین ارتشهای جهان ایستادند .

        اینها مصداقهایی کوچکی  از جامعه  مهدوی  است .  چامعه ای که  همه چیز در آن  فقط  بوی ایمان و اخلاص می دهد  . کاش بتوانیم الگویی از جامعه مهدوی بگیریم که تحقق این امر بیش از هر چیز مستلزم داشتن انسانهایی با روحیه و فرهنگ مهدوی است .

 

 

 

/ 19 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

سلام وبلاگ جالبی داری به من هم سر بزن .

:. يه رها شده .:

سلام حاج حميد گل ما يه تصميم گرفتيم و تا آخرش هم بايد قرص و محکم وايسيم و اين رزمايش هم نمايش اقتدار و قدرت جمهوری اسلاميه. صهيونيسم بايد بداند که امروز قدرت جهان اسلام بر خاورميانه حاکم است و با هيچ تهديد و زوری نخواهند توانست اين اتحاد را از بين ببرند. يا علی :. يه رها شده .:

پناه

سلام حال شما؟ ممنون از حضورتون در امام حاضر وب جالبي داريد. قالبش هم عاليه. موفق باشيد. به غمي نشسته بودم، به گنه شكسته بودم به هواي نان گندم ز تو من گسسته بودم به سياهي و شب و غم، به سكوت و مرگ و ماتم به همين دو روز دنيا زتو دور مانده‌بودم تو مرا زمن ستاندي، به سپيده‌ام رساندي زصفا و مهر و جودت به من سيه چشاندي تو طلوع آفتابي، به شب ظلمت جانم نبود كه بي‌هوايت لحظه‌اي دگر بمانم من كجا و سايه ساري كه ز دستان تو ريزد من كجا و آتشي كه ز محبت تو خيزد من زمين تو آسماني، من غمين تو شادماني من همين كه مي‌نآيم، تو همان كه مي‌كشاني

گدای عشق

سلام بزرگوار وبلاگ ومطالتون عالین بی تعارف می گم خیلی خیلی زیبا و قابل تامل نوشتین احسنت به شما ممنون ازشما که بهم سر زدین منتظر قدوم سبزتون هستم به روزم التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج

شهرام

سلام علیکم موفق باشی التماس دعا خدانگهدار

ا

سلام حاجی خوبی؟ محلصيم. مارو دعا کن. يا علی مدد. کاظم

حميده جانزميني

سلام.مطالب وبلاگتون جالب و دلنشين هست....با اين موسيقی و مطالبتون اشک ازچشم آدم جاری ميشه....موق باشيد..

شيدا( آن سفر كرده)

سلام ما وسر کوی تو یابن الحسن سیر گل روز تو یابن الحسن سلسله جنبان همه عالم است سلسله موی تو یابن الحسن منظره ی چشم نواز دل است منظر نیکوی تو یابن الحسن روح ببخشد به همه کاینات لعل سخنگوی تو یابن الحسن شهر مدینه است پر از عطر تو مکه دهد بوی تو یابن الحسن ----------------------------------------------- به روزم ومنتظر حضور سبز ونظرات سازنده شما اللهم عجل لولیک الفرج یاحق

همسر يك نويسنده

به نام او... به اميد تلاش برای رسيدن به جامعه مهدوی اميدوارم شما نيز از همراهان اين قافله باشيد. انشاءا...