تهنیت عرشیان بر فرشیان

یا لطیف

 

 

 

      جاهلیت بدوی عربی به اوج خود  رسیده بود . انگاری دیگر هیچ عمل قبیحی  نبود که انجام  نداده  باشند . خصوصیات  اخلاقی  این  قوم به عجیب ترین صورت می نمود .عجیب ترین روابط زناشویی در بین آنان حکمفرما  بود . هیچ آداب اخلاقی خاصی نداشتند . بالاترین افتخارشان را جنگاوری وخونریزی می دانستند . ودر غیرتمند ترین حالت ، دخترانشان را زنده به گور کرده یا سر می بریدند . دائماً در باده گساری مشغول بودند ودر تمامی حالات به بت هایشان تمسک می جستند .

 

    درست در چنین ایامی در خانه کوچک و آرام عبدالله ( علیه السلام ) و آمنه ( سلام الله علیها ) طفلی به دنیا آمد ، در قبیله قریش ودر خاندان با شرافت و اصالت و موحد بنی هاشم . عبدالمطلب ( علیه السلام ) شاد گشته بود ، اواز بزرگان قریش بود واز داشتن نوه ای که از همان کودکی آثار بزرگی در سیمایش نمایان بود بسیار مسرور و شادمان بود . اما این نوید تنها برای این خانواده نبود . آفرینش حال دیگری داشت ، انگاری تا کنون چنین میلادی ندیده بود .

 

بشارت عرشیان به یکدیگر تمامی عالم را فرا گرفته بود ودر زمین غوغایی بود .

 

از حادثه عام الفیل تا شکافته شدن ایوان کسری وفرو ریختن کنگره های آن .

 

از خاموش شدن آتشکده فارس تا خشک شدن دریاچه ساوه .

 

از واژگونی بت های مکه تا نوری که از این طفل ساطع شد وآسمان را روشن نمود.

 

     همگی بشارت از این میلاد خجسته داشت . بشارتی که به موجب آن طفلی  آمده بود تا پایانی بر امپراطوری عظیم فاسد باشد ، آمده بود تا جاهلیت از نوع بدوی عربی یا جاهلیت مدرن پارسی وحتی جهل آلوده به گناه رومی را از بین ببرد.

 

              یا رحمت للعالمی مولا جان خوش آمدی     

 

    وگویا این بهترین مکان برای میلاد پیامبر( صلوات الله علیه ) آخرین بود . سرزمینی که پر بود از گناه وناجوانمردی و جهل ، زادگاه خوبی بود برای نشان دادن قدرت خداوند که همه آن در محبت و رحمت پیامبر( صلوات الله علیه ) تجلی یافت . پیامبر آخرین متولد شده بود تا بنیان بسیاری از کج اندیشی ها را از بین ببرد و ریشه بسیاری از رذائل اخلاقی واعتقادی را برکند.

 

وچه بشارتی خوش تر از این برتمامی اهل عالم وبرای تمامی اعصار .

 

چه سعادتی بالاتر از این برای ما که از پیروان خاتم الانبیاء ( صلوات الله علیه )هستیم و از پیروان فرزندان او . 

 

   و انگاری حکمتی خاص بوده که میلاد پیامبر رحمت ( صلوات الله علیه ) با میلاد فرزندی از فرزندانش در یک روز باشد . فرزندی که گویی آمده بود تا نهایت قدرت معرفتی پدران بزرگوار خویش را در مکتب جعفری نشان دهد . خدایا خوشحالیم که معتقد به رسالت محمد ( صلوات الله علیه ) ومتمسک به ولایت وامامت فرزندانش هستیم.

 

 

 

چه خوش است مسلمان بودن وجعفری بودن ومنتظر مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  بودن

 جه خوش است . . .

 

/ 65 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم**

سلام. موفق باشين.

همراز

با سلام با مطلب ياد آن نامه به روزم ومنتظر حضور سبزتون. مثل هميشه هم زيبا هم پرمحتوا .موفقيت روز افزون شما را از خداوند خواستارم

آبجی

سلام نیایش عارفانه دکتر شریعتی خدایا,عقیده مرا از عقده ام مصون بدار. خدایا, به من آگاهی بده تا پیش از شناخت کامل و درست کسی درباره اش قضاوت نکنم. خدایا, رشد عقلی و عملی مرا از فضیلت اشراق و احساس محروم نساز. خدایا, به من قدرت تحمل عقیده مخالف را ارزانی کن. خدایا,شهرت منی را که می خواهم باشم ,قربانی منی که می خواهند باشم ,مکن. آپ کردم خوشحال میشم نظرتون رو ببینم عاشق و آگاه باشید

سلام . كاش در آنروز موعود انتقام حضرت ما هم جزو رجعت كنندگانش باشيم .. . .

محمدعلي(ايران اسلام)

سلام شايد بزرگترين معجزه ی پيامبر بعد از قرآن بعثتشان در نقطه کور آفرينش بود. شايد خدا ميخواست به ما بگويد وقتی آن عرب بدوی و جاهلی به آن مقامات رسيدند پس شما که ادعای فرهنگ داريد... بايد بيشتر فکر کنم. يا علی به روزم کدام جمعه دعا مستجاب خواهد شد؟

ملتمس دعا

؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ السلام علیک یا ابا صالح المهدی ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ مولای من ! هزاران آدینه مکرر است که صدايت ميكنم ... فريادت مي زنم ... از غم هجران پژ مرده ام ، اما خسته نمی شوم ، چرا که در انتظار تو بودن ، بس شیرین و گواراست ! تو نيز اجابتم كن هرچند نالايقم ... سلام و عرض ادب حکایت آدینه ای دیگر منتظر حضور سبز شما منتظر بزرگوار است . موفق و موید باشید التماس دعا

سامی

____________**__**_____* __________ ___________***_*__*_____* _________ __________****_____**___****** ____ _________*****______**_*______** __ ________*****_______**________*_** ________*****_______*_______* _____ ________******_____*_______* ______ _________******____*______* _______ __________********_______* ________ __***_________**______** __________ *******__________** _______________ _*******_________* ________________ __******_________*_* ______________ ___***___*_______** _______________ ___________*_____*__* _____________ _______****_*___* ________سلام ____ _____******__*_** _________________ ____*******___** __________________ ____*****______* __________________ ____**_________* ______به روزشد__ _____*_________* __________________ _____________*_* __________________ ______________** __________________ http://martek.blogfa.com خوشحال می شم سربزنی موفق باشی بدرود