محرم - روایت هفتم

یا لطیف  

 شرایط روزگار حضرت (علیه السلام) عرض شد و اینکه حضرت (علیه السلام) در میان چه مردمانی بودند . اما هیچکدام اینها توجیهی بر رفتار مردمان آن عصر بر حضرتش نمی باشد  . چرا که حسین (علیه السلام) از بهترین خاندان بشری بود و کلامش هم بهترین کلام بود و سیره رفتار عملی حضرت (علیه السلام) هم همچنین و لذا هیچگونه نمی توان رفتار آن مردم را تصور نمود . اینجا نکته اخلاقی بسیار مهمی است که شاید در هیاهوی عرض ادب به حضرت سید الشهدا (علیه السلام) فراموش میشود یا کمتر بدان پرداخته می شود و آن سرانجام قاتلین حضرت است  .

 

      یکی از مهمترین القاب حضرت (علیه السلام) ثارالله است ( علما و محققین راجع به حسین ( علیه السلام) عشق عالمیمعنی ثار الله تعابیر گوناگون دارند ) یکی از تعبیراتی که راجع به این لقب آمده همان معنی خون خداست . در ساده ترین کلام می توان گفت خداوند خود ولی و صاحب خون حضرت است و این به جهت عظمت کار سید الشهدا (علیه السلام) و نقش مهمی که  حضرت در پاسداری از دین خدا داشته اند ، می باشد و لذا وقتی حضرت (علیه السلام) به این نام ملقب هستند حتما سرانجام خاصی درانتظار قاتلینشان میباشد.

 

ذکر شرح حال و شخصیت قاتلین کربلا بسیار عبرت آموز و جالب است که مطلب را بسیار طولانی می کند و گفتن آن در این فرصت کم شاید اصلا نتواند حق مطلب را ادا کند اما کیفیت و تعداد بار انتقام خداوند بسیار جالب است .

 

     در طول تاریخ افراد بسیاری خونریزی کرده اند و خون بی گناهان بسیاری را به بدترین شکل جاری نموده اند . اما قطعا هیچکدام از آن مظلومین نه مانند حسینی بوده اند که آنگونه برای احقاق اعتقاداتش بایستد و نه کسی مانند یزید آنگونه خیانت کرده است بر اساس یک دین و ولی آن دین . لذا خداوند عذاب سختی را بر آن کسانی نثار خواهد نمودکه آنگونه کرده اند بر ولی و جانشینش بر روی زمین .خداوند متعال در چهار مرحله انتقام سختی از آنان می گیرد .

 

مرحله اول :

 

 دقیقا به فاصله پنج سال تمامی قاتلین حضرت (علیه السلام) به بدترین شکل و عمدتا به دست مختار و در قیام مختار از بین می روند و تنها یک نفر از آنان زنده می ماند که او هم به شدت مجروح می شود . این نکته بسیار مهم است زیرا بعد از واقعه عاشورا موج عجیبی از خفقان همه جا را گرفته بود طوریکه یزید در آخرین مرحله برای  از بین بردن اسلام به راحتی به مکه و مدینه شهرهای امن الهی حمله می کند و فجایع بسیاری در آنجا به بار می آورد . در چنین شرایطی قیامهایی صورت می گیرد و در این بین تنها قیام مختار و آن هم تنها از لحاظ نظامی از همه موفقتر بود. این مرحله اول بود و مختار تمامی آنان را به بدترین شکل از بین برد .

 

مرحله دوم :

 

 ازاینجا به بعد هنوز  محقق نشده اند وما آرزومندیم در تحقق آنها شریک باشیم .

انشاالله . . .

     مرحله دوم مرحله ظهور حضرت بقیه الله (علیه السلام) و انتقام اوست . یکی از اولین مطالبی که حضرت (علیه السلام) در وقت ظهور می فرمایند همین اشاره مهم شان به بحث انتقام از قاتلین جد مبارکشان است . البته کیفیت این مرحله انتقام به شکل خاصی است ، حضرت با توجه به روایات از آنانی انتقام می گیرند که در این عصر به دنیا آمده اند و راضی اند به رفتاری که با سید الشهدا (علیه السلام) شد . شاید تصور کنید که امکان این امر نیست که کسی اکنون راضی به آن رفتار با سید الشهدا (علیه السلام) باشد حتی اگر از شیعیان حضرت نباشد . چرا هنوز هستند آنانی که راضی اند به این رفتار . . .

 

 برای مثال زرقاوی ملعون سردسته القاعده در عراق به شیعه کشی و نسل کشی شیعیان معروف بود . او در آخرین روزهای زندگی ننگین اش گفته بود امروز عراق برای پاک شدن از شیعیان به یک عمر سعد دیگر نیاز دارد . . . و یا . . . .

 

     این چه می تواند باشد جز رضا بودن بر آن رفتار و تبلیغ رفتار ننگین آن یزیدیان را کردن و لذا حضرت در قیامشان تفکر یزیدی و حمایت از آن را بشدت از بین می برند .

 

مرحله سوم :

 

     این مرحله یکی از مهمترین مراحل انتقام حضرت (علیه السلام) است انتقامی که به دست خود حضرت سید الشهدا (علیه السلام) صورت می گیرد . توضیح این مطلب نیاز به درک صحیح و کاملی از بحث رجعت دارد . رجعت که یکی از اعتقادات قطعی ما شیعیان می باشد . گویا اولین کسی که بعد از حضرت بقیه الله (علیه السلام) رجعت می نمایند ابا عبد الله (علیه السلام) می باشند . ایشان بعد از آنکه بعضی از یارانشان رجعت می نمایند و از آن سو یزیدیان نیز رجعت می کنند مجدداً انتقام سختی از آنان می گیرند و در ادامه حضرت  (علیه السلام) حکومت تشکیل می دهد و گویا آنطور که در روایات آمده آنقدر حکومت می کنند که ابروهایشان بر روی چشمان مبارکشان می رسد .

 

مرحله چهارم : 

 این مرحله قطعا سختترین مرحله است . به قول عزیزی اگر حسین (علیه السلام) به ثارالله معروف است ، پس خداوند متعال در قیامت در رابطه با ایشان  هم قاضی هستند و هم انگاری ولی دم حضرت و تازه آنجاست  که عذاب ابدی برای قاتلین حضرتش آغاز می شود .

وسلام علی من التبع الهدی

انشاالله ادامه دارد ....  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 90 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

سلام.اجرت با صاحب عزای حسين.ممنونم از حضور شمادر وبلگ ظهور سبز دیدم توضیح کوچکی در مورد ثارالله توضیح داده بودی. عزيزی ميگفت ژدران و مادران اصلی ما اهل بيت(ع)هستند و البته اين امر را خيلی زيبا ثابت کرد.و ميگفت هر وقت کسی کشته ميشه فرزندان او بايد قاتل را قصاص کنند.انشاالله با آمدن آقا صاحب الزمان بتوانيم انتقام خون امامان را بگيريم(ان ناخذ ثارکم مع امام منصور من اهل بيت محمد صلی الله عليه و اله...)

نرگس

مرسی از حضورتون من آپم امام جواد (ع) فرمودند: ثَلاثَ مَن كُن فیهِ لَم یندَم: تَركَ العَجلَة وَ المَشوِرَة وَ التَوَكلِ عَلی اللهِ عِندَ العِزَم سه چیز است كه هر كس آن را مراعات كند، پشمیان نگردد: 1. اجتناب از عجله 2. مشورت كردن 3. توكل بر خدا در هنگام تصمیم گیری (مسندالامام الجواد ص 247) ياحق

زينب

سلام خسته نباشید من به روزم سر بزنيد خوشحال ميشم . يا حق...

صادق

سلام من مطالبتان را خواندم . و بدينوسيله از شما تشکر ميکنم ولی نظرم را راجع به خود مطلب در آخر اعلام خواهم کرد موفق باشيد

دریا

با سلام ممنون از حضور گرمتون من آپم خوشحال میشم سر بزنید

نی

سلام ازاینکه قدم رنجه کرده وبه وب من سر زدید بی نهایت خوشحال شدم دوستون دارم نی

نظرت را در مورد شهید زرقاوی دیدم.تو یک نجسی.اگر زرقاوی نبود الان باید در مستراح دفن میشدی.با اون سیستانی خائن به اسلام