دکترین مهدویت


یا لطیف

 جامعه ی امروز ما بیشتر از هر زمان دیگری در تب وتاب ظهورحضرت ولی عصر(عج) است.شاید بررسی سیر تاریخی شیعیان، بعد از غیبت کبری نشان دهد که در هیچ زمانی در این حجم مردم،منتظر و پیگیر امر ظهور نبوده اند .درست است که این اتفاق از لحاظ کمی بوده است نه کیفی .با این وجود قابل توجه است .برگزاری جشن ها واعیاد وشرکت مردم در ادعیه خاص حضرت، حضور در مکان هایی که منتسب به حضرت است،دراین زمان بیشتر از هر زمان دیگری است .

 

 اگر بیشتر دقت کنیم می بینیم که این فضا فقط در کشور ما نیست بلکه امکان وقوع آخرالزمان به مطلب مهمی تبدیل شده که جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار داده وحتی کشورهایی دکترین سیاسی ،اجتماعی ،اقتصادی خود رابر این اساس تبیین می نمایند .

 

این مطلب مسئولیت ما را، به عنوان تنها کشور صرفا شیعی جهان ومدعی ام القرای دنیای اسلام بودن ،بیشتر می نماید .

حال خوب بنگریم و ببینیم دکترین آخرالزمان ویا عبارت شیعی آن،مهدویت چقدر تبیین شده؟

نظام اسلامی وحکومت اسلامی ویا حتی دولت اسلامی چقدر دکترین مهدویت را در سر فصل نگارش برنامه های دراز مدت خود قرار داده است.

 شاید به نظر همه ی ما عجیب بیاید اما این واقعیتی محض است :

 آنانی را که کافر وظالم می دانیم با تعریف دکترین آخرالزمان تمامی استراتژی های کشورهایشان را بر اساس این رویکرد تبیین می کنند وحتی اجازه جسارت وتعرض به انسان ها و قوانین کشور های دیگر را نیزبا توجیه آخر الزمانی به خود می دهند . بی تردید هدف از طرح این مطلب ، صحه گذاری بر رفتار شرورانه وکثیف آنان نیست بلکه این ،  تنها تذکری است برای تک تک ما .

 به درستی که نه تنها کشور، دکترین مهدویت جامعی ندارد بلکه حتی در سطوح پائین تر عملکرد ما در تبیین استراتژی ها ، تاکتیک ها و تکنیک ها بسیار ضعیف بوده است.  

 صرف برگزاری جشن های پرخرج بدون بویی از مهدویت و پختن کیک و شیرینی و غذاهایی با رکورد جهانی ،جهت یادآوری منجی نه تنها فرهنگ مهدویت را تبلیغ نمی کند بلکه حتی اثر تخریبی دو چندانی نیز دارد .  اما نکته مهم این است که فراموش نکنیم وقوع آخرالزمان به همان میزانی که امری جهانی واجتماعی است ونیاز به رویکرد حهانی در این باب دارد ،امری فردی وشخصی نیز هست .

 

در یک کلام چقدر در زندگی خود دکترین مهدویت را تعریف کرده ایم ؟

 

  و چقدر روش واسلوب زندگیمان را طوری

 تعریف نموده ایم که همان مردمان

وعده داده شده پیامبر به سلمان باشیم؟

 

منتظر نظرات و راهنمایی های شما عزیزان در جهت تبیین این مسیر هستم.

 

 

 

/ 27 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پناه

سلام خوبيد ببخشيد كه دير اومدم. شرمنده يه خورده از پستتون رو خوندم ولي وقتي dc شدم مطمئن باشيد حتما می‌خونم.

پناه

سلام الان فكر مي‌كنم كه پيام بازرگاني شدم. همشو خوندم جالب بود چقدر خوبه كه واقعا رو اين مسائل كار بشه. گفته بوديد كه الان خيلي بيشتر داره در خصوص مهدويت كار مي‌شه و به اصطلاح پيشرفت كرديم ولي واقعا بيشتر شده؟ يا كه همش ظاهره؟ چقدر به مقام قائميت امام عصر عليه‌السلام پرداخته مي‌شه و چقدر به مقا امامتشون؟ اصلا قابل مقايسه نيست. همش قائميته.نه كه نباشه ولي... انگار كه امام زمان عليه‌السلام در حال حاضر يعني قبل از ظهورشون استغفرالله هيچ كاري ندارند كه انجام بدند و منتظرند تا خداوند اذن ظهور بدهند!!!!!!! واقعا اينه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نمي‌دونم چي بگم خيلي كم كار مي‌شه؟

پناه

اون قدر هم كه از قائميتشون گفته مي‌شه واسه مردم ترس آوره. بابا مردم از امام زمانشون مي‌ترسند! چرا؟ چون وقتي ظهور مي‌كنند درياي خون راه مي‌ندازند! واقعا اين طوريه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ كمتر مي‌گيم كه حضرت رحمت واسعه الهي‌اند. ما اصلا فرهنگ سازي نمي‌كنيم. ما كه شيعه‌ايم وضعمون اينه واي به حال ديگران تو ايران خودمون از اين جمعيت هفتاد ميليوني چند نفر امام زمانشون رو والد شفيقشون مي‌دونند؟ برادر شقيقشون مي‌دونند؟ اصلا چند نفر روزانه با امام مهربونشون دوستانه گپ مي‌زنند؟ روزانه نه حالا ماهانه؟ سالانه؟؟؟ هر چي عميق‌تر فكر مي‌كنيم‌، بيشتر به فاجعه‌ پي مي‌بريم. ببخشيد خيلي تند رفتم ولي ته دلم سنگيني مي‌كرد. خدا خيرتون بده و توفيقاتتون رو بيشتر كنه. راستي با تبادل لينك موفقيد؟

مريم**

بخونيا!!!!!

دهقان

برادرم میخواهی اصل قضیه را بدانی؟ ما دشمن آقا هستیم و ظهور ایشان را طلب میکنیم:( من نمیدانم چگونه دولتی امتحان پس نداده و هنوز چند سالی کار نکرده میگوید امام زمانی ست ولی بقیه نیستند؟!؟

تنها ترين تنها

×××××××××××ان صفا و المروه من شعائر الله××××××××××× بدان كه ماه ذی الحجه از ماههاى شريفه است و چون اين ماه داخل مى شد صُلَحاى صَحابه و تابِعين اهتمام عظيم در عبادت مى كردند و دهه اوّل آن اَيّامَش اَيّامِ مَعْلُومات است كه در قرآن مجيد ذكر آن شده است و در نهايت فضيلت و بركت است و از رسول خداصَلَّى اللَّهِ عَلِيهِ وَ اله مرويستكه عمل خير و عبادت در هيچ ايّامى نزد حق تعالى محبوبتر نيست از اين دهه و از براى اين دهه اعمالى است اوّل روزه گرفتن نُه روز اوّل اين دهه كه ثواب روزه تمام عُمر دارد دوّم خواندن دو ركعت نماز مابين مغرب و عشاء در تمام شبهاى اين دهه در هر ركعت بعد از حمد بخواند يك مرتبه توحيد و آيه : ***وَواعَدْنا مُوسى ثَلثينَ لَيْلَةً وَاَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ ميقاتُ رَبِّهِ اَرْبَعينَ لَيْلَةً وَقالَ مُوسى لاِخيهِ هرُونَ اخْلُفنى فى قَوْمى وَاَصْلِحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبيلَ الْمُفْسِدينَ ***تا با ثواب حاجيان شريك شود

به نام ليلي

يا رقيه بنت الهدي هر كه دارد هوس كرب و بلا بسم الله يا ليلي

حاج حميد

با سلام و عرض ادب خدمت دوست بزرگوارم کبوتر بین الحرمین خدای را شاکرم که بر این حقیر منت نهاد تا در ایام بسیار معنوی و آسمانی (عرفه) در سرزمین عشق (کربلا) مهمان سلطان عشق باشم . به همین مناسبت خدمت رسیدم تا ضمن خداحافظی ، از شما طلب حلالیت نمايم. چنانچه در این مدت قصور یا کوتاهی از اين برادرتان دیدید به بزرگواری خود عفو بفرمائید . انشالله اگه لایق باشم نائب الزیاره خواهم بود . و در آنجا قنوت نیاز به درگاه آسمانی ارباب عشق بلند خواهم کرد و عاجزانه طلب خواهم کرد که زیارت سلطان عشق نصیب شما بشه . مستدام باشید یا علی مدد . التماس دعا