غدیر و شهر آرزوها کوفه ؟؟؟!!!

یا لطیف

 

    مگر غدیر همان روزی نیست که دین کامل می گردد و نعمت بر بشر تمام می شود ؟؟؟مگر غدیر همان روزی نیست که بزرگترین اعیاد را در آن ذکر کرده اند ؟؟؟ و مگر غدیر هنگامه شادباش و تبریک مسلمین بر یکدیگر نیست ؟؟؟

و حالا من مانده ام که چه سری است میان این همه شادباش و آن چیزی که در اعمال این روز عید وارد شده . ازاوقاتی که برای خواندن دعای ندبه وارد شده عید غدیر است . انگاری در همان  ساعات آغازین همان روزی که قرار است از شادی انتخاب مولایمان به  تمامی عالمیان و تمامی تاریخ فخر بفروشیم ، باید گریه کنیم در فراق  فرزندی از سلاله پاک  او . بلکه گریه هم نه ، باید ندبه کنیم .

    نه خیلی هم عجیب نمی نماید .

         الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین

 

    مگر ولایت مولایمان علی (علیه السلام) جز در قلوب محبین و شیعیانش مستقر شده ؟؟ ! ! مگر مردمان آن روزگاران گذاشتند ، آنانی  را که پیامبر در آن روز یکی بعد از دیگری بعنوان ولی و جانشین معرفی کرده بود به ولایت و امامت برسند ؟؟!! تاریخ مگر تو فراموش می کنی که یکی از آن روزهایی که ابلیس فریاد یاس زد و ندبه کرد همین روز غدیر بود ؟؟ !! و خوب به یاد داری که مردمان آن روزها چه جفایی در حق همه تاریخ کردند .

    تو گویی انگاری بعد ازآن روز غدیر لحظه صفر انتظار شد .انتظار چشیدن طعم خوش حکومتی از جنس مولای عشق علی (علیه السلام) . انگاری غدیر نقطه آغازین صبر برای برقراری حکومت علوی است . انگاری از همان لحظه که پیامبر دستان علی (علیه السلام) را شادمان ومسرور بالا می برد ، در آن دورها دستهای مردی را میان مسجد کوفه می دید .انگاری غدیر باید می بود تا کوفه حالا برای ما شهر آرزوهایمان شود . حالا باید صبر کنیم تا آن یار بیاید و به گردش در آن مسجد رویاییمان  و در سایه سار دولت مهدوی  حلقه زنیم و آنگاه  دستان مولایمان  را بالا نگه داریم  تا همه عالمیان  ببنید  که اگر آنروزها آنها که بیعت کردند عهد شکستند  ، روزی تاریخ خواهد دید که دستان فرزند همان مرد به نشان بیعت فشرده می شود .

    اما یادمان نرود که آنروزها همه بیعت کردند و دست مولای عشق را فشردند . نکند امروز ما هم از جنس همان مردمان باشیم و همانگونه دستهای مولایمان را بفشاریم و بعد عهد بشکنیم .

اما ای دل یادت نرود ...

    غدیر ایستکاه اول و آخر مسیر کربلاست و اینجا همانجایی است که باید تصمیم بگیری که خواهی ماند یا خواهی رفت و هرکه در غدیر علوی شد ، آنگاه به خیل مردان حسین (علیه السلام)

 

ای دل باز یادت بماند  ...

     اگر در غدیر هر روزه دلت با آن موعود منتظرعهد ببندی ، باید با خیل مردان آخرالزمانی حسین همراه شوی که مردان امروز اردوگاه حسین کسانی نیستند جز یاران آخرالزمانی حضرت در خیمگاه سبز مهدی موعود ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) .

و جعلنا من المتمسکین بولایه المرتضویه

 

 

 

 

 

                              

....................................................

راستی بزرگترین همایش تاریخ شکل گرفته است

متن کامل خطابه غدیر به فارسی

/ 42 نظر / 79 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گل نرگس

اللهم وفقنالخدمة مولاناالحسین(ع)فی شهرالمحرم سلام. منتظرحضورتان هستم التماسدعا

روابط عمومي

با سلام و عرض احترام خدمت شما دوست بزرگوار در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، اين هفته با نقد وبلاگ ستاره عشق (http://junglestar.blogfa.com) در خدمت شما دوست گرامي هستيم . لذا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدر داني مي شود . وعده ديدار ما : يکشنبه 16/10/86 ساعت 17 الي 19 - خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان 21 - پارک شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب با تشکر . روابط عمومي

ريحان ـ الف

سلام خواستم تشکری عرض کنم بابت محبت و توجهتون به بلاگ انشاالله مويد باشين والتماس دعا

ياس

سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار ... ارباب عيد قشنگي بود....افتخار مي كنم شيعه ي مولا علي هستم...اما شرمنده ي شما... یارب حق زهرا برسان فرج مولای مارا هر چند غرق گنهیم اما چشم انتظار نوریم تا در این دنیای تاریک از تو بهره جوییم. عزیز زهرا فقط همینو برات می نویسم که آقا جون برای آمدنت دیر کرده ای العجل مولا ... ميدونم ميايي اما ميدونم كه من نيستم وقتي مياي..

سيد

سلام آقا جون ما مدتی است داريم تلاش می کنيم که برای شکا کامنت بزاريم نمی شه و اين کامنتينگ شما سر سازگاری با ما نداره خوشحالم که شد .. البته اگه بشه

.•:*¨`*:•. محمد مهدی .•:*¨`*:•.

عمو حمید عزیزم سلام اومدم تا شما رو برای شرکت در جشن تولدم که توی وبلاگ بابام برپاست دعوت کنم . منتظر حضور گرم و مهربونتون هستم . محمد مهدی

صبح سفيد

سلام غدير هم تموم شد بايد رخت سياه تن بزنيم بيا تا با هم عاشورايی بشيم

کربلايی

از فرمایشات مقام معظّم رهبری (مدّظلّه العالی) : كسانى كه از خاندان وحى و نبوت اسير شدند ، عزيزترين و شريفترين انسانهاى تاريخ اسلام بودند. ******************** واقعۀ كربلا در روز عاشورا ، يك فصل عظيم از تاريخ ماست کربلایی در انتظار دعای دوستان می ماند

فرات بي آب

در كلاس عاشقي عباس غوغا ميكند در دل هر عاشقي عباس ماوا ميكند هر كس خواهد رود در مكتب عشق حسين ثبت نامش را فقط عباس امضا ميكند