نهضت فاطمی . از کی ؟ تا کی ؟

خانم جان فاطمه ( سلام الله علیک)

    این روزها که گذشت روزهایی بود که باید یادی از شما می کردیم و دوباره یادمان می رفت که شما چه کرده اید تا سال بعد . که دوباره همین روزها بیاید و دوباره فاطمیه شود  . انگاری فاطمیه نقطه ای در تاریخ بوده است که تمام شده و حالا ما هم باید به آن نگاه تاریخی بیندازیم. هر از گاهی بیاییم و بنشینیم و تاریخ آن روزگار را بررسی کنیم که چه بر سر خاندان رسول الله (صلوات الله علیه ) و عصمت پیامبر آمده است و بعد دوباره بعد از انجام این رسالت بزرگ(!) بنشینیم و زندگیمان را ادامه دهیم  . همین ...!

    این اتفاقی است که خیلی وقتها اسیرش می شویم . چه  در میان خودمان و چه در میان  رسانه هایمان  . انگار قرار نیست در طول سال و در طول زندگی مان هم یادمان باشد که ما قرار بوده جزئی از نهضت فاطمی باشیم . انگاری نسل آنانی که بر پشت پیراهنشان می نوشتند که می رویم تا انتقام سیلی زهرا  ( سلام الله علیها ) بگیریم تمام شده و ما هم هیچ ربطی به آنان نداریم .

    این روزها همه جا صحبت از عفاف و حجاب است . حالا ما بعد از ٣٠ سال تنفس در هوای جمهوری اسلامی داریم مبانی حجاب اسلامی را تبیین می کنیم . حالا بیشتر از همیشه  باید در ادارات دولتی ما ستادهای مبارزه با بدحجابی مستقر شود . حالا بیشتر از هر روزی باید به رسانه ملی مان بگوئیم که چه کسی گفته در تمام فیلم و سریالهایتان  به زور چادری بر سر خانمی می اندازید و فکر می کنید این طور نشان داده اید که زن مسلمان و پیشرو کیست !


یادتان بخیر

    این روزها گویا فراموش کرده ایم یا سعی می کنیم فراموش کنیم که ممکن است اتفاقی که در اندلس افتاد ، دوباره رخ دهد . انگاری یادمان رفته آنجا و در آن روزها هم عده ای را با نمادهای هرزگی و بی حیایی از مسلمانی پشیمان کرده اند . این روزها فاطمه ( سلام الله علیها ) را از هیمشه غریبتر می نمایید .

    این روزها کار به جایی رسیده است که فکر می کنیم گفتن از اینکه انقلاب کرده ایم تا این روزها را نبینیم هم کلیشه است . این روزها آنقدر گفتن از حیا و عفت سخت شده است که مجبوری درگوشی حرف بزنی . این روزها گفتن از اینکه زهرای مرضیه(سلام الله علیها) فرموده اند :(( بهترین چیز برای زن این است که نامحرم او را نبیند و او هم نامحرم را نبیند . )) متحجرانه می نماید و هزار انگ به تو می خورد . 

این روزها اینجا درست در قلب تنها حکومت تاریخ شیعه و به جهت بی دقتی و بی مبالاتی خودمان ، عده ای ادعای همسری مولایمان مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف )  را دارند و اینان وانمود می کنند که زنانی هستند که ظاهری مومنانه دارند  .

     این روزها ما هنوز نتوانستیم تصویری در خور ، از بهترین زنان عالم حضرت زهرا ( سلام الله عیلها ) نه به خودمان و نه به دنیا و نه حتی به تاریخ نشان دهیم . روزگاری آنقدر خیانت کردیم که دائم در خصوص عصمت حضرتش و عدم امکان آن می گفتیم . آن روزها در پی این بودیم که نام اساتید موسیقی حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را نشان دهیم و روزگاری دیگر حضرت را آنچنان ملکوتی و عرشی کردیم که انگاری هیچ گاه نمی شود به هیچ روی حتی به ابعاد شخصیتش نزدیک شد .

این روزها دلمان برای آن روزها که در همین شهر سپاهیان محمد (صل الله علیه و آله) در این خیابانها به راه می افتادند و هزاران زن که خود را کنیز حضرت زهرا (سلام الله علیها ) می دانستند، آنان را بدرقه می کردند، تنگ شده است .


نسل خمینی ...


حالا وقتی در خیابانهای شهر راه می رویم نمی دانیم که  اگر قرار باشد تصویری از فضای زندگی  شهریمان  به دنیا بدهیم باید آن را با چه زیر نویسی بازگو کنیم؟ بگوئیم اینجا کجاست ؟

تهران ام القرای جهان اسلام؛

تهران جایی که قرار بود ام القرای جهان اسلام باشد ؛

تهران = هیچ جا

.

.

.

/ 15 نظر / 93 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هندسه عقل

سلام اگر بد حجابی ای وجود داره بخاطر کم کاری مسئولین فرهنگیه، نباید به اونها ایراد بگیریم

یاسر عادل

سلام با دو مطلب دومین همایش سایبری و مدارک نمایندگان رای دهنده به دانشگاه ازاد را بررسی کنید بروز هستم. راستی شما چی همایش سایبری اومده بودید؟

آزاده

وقتی انقلاب شد این زنهای ایرانی بودند که حجاب رو انتخاب کردند.اون هم حجابی که تا پیش از این نه به اون الزامی داشتند و نه تعهدی!...چادر.!. میل و رضا بود...یه جوری عشق بود. بعضیا میگن شور و هیجان بیخود بود!!!.شایدم مُدی بود که همه رو گرفت!!...واقعاً؟!!...میشه از این زاویه هم نگاه کرد:مُد!! هر چی بود خودشون خواستند.! نه هزینه ای برای کار فرهنگی برای با حجاب کردن زنها انجام شد و نه چماقی رو سرشون بود و نه خواهش و تمنا و قسم حضرت عباس!...کسی هم اگر اکراه داشت به جو غالب اون موقع،مجبور بود تن بده.چون معترضا کم بودند و صداشون به جایی نمی رسید و لاجرم یا میپذیرفتند یا مجبور بودند خفه شن...! الانم دقیقاً همون زنا هستند که حجاب رو نمی خوان.!! همونان: همه ایرانیند. مادرند. همسرند. دختران همون مادران!!... اینها همون زنها هستند!!. اما انقلاب زنای ایرانی حیلی سال پیش افتاده...خیلی وقتم هست که ازش گذشته!!...((مانتو))! الان حجاب زنها شده اعتراض بلند اونها!!((اعتراض))!...نه تهاجم فرهنگی،نه مدای غربی،نه دسیسه بیگانه...فقط و فقط خودشون خواستند.خواستند که اینطوری باشن!! اینجا هم شاید یه گروهی مجبورند تن بدن به این

آزاده

اینجا هم شاید یه گروهی مجبورند تن بدن به این قضیه!!! شاید کسایی مثل شما که نجابت زنا رو با پیمانه ی چادر و مقنعه!،می سنجند!...نمی دونند که "نجابت" تعریفی خیلی فراتر از اینا داره.!! فشار و چماق هم رو سر زنها برای حجاب مثل فنری می مونه که هر چه بیشتر فشردش کنند!،اندک تلنگری ببینه یا ذره ای آزادی، با شدت بیشتری پرتاب میشه بالا!!!... زمونه تغییر کرده...بهتر نیست که عوض درجا زدن توی خاطرات! گذشته ها و رویای!! سالهای اول انقلاب، بپذیریم که فرهنگها تو جهان سیال شده و آزادی عقیده و بیان داره به یه هنجار جهانی میشه ...باید بهش احترام بگذریم!! چه خوشمون بیاد چه نیاد!...

يه آسموني

سلام احوال شما؟ خوبيد الحمدالله؟ خانم خوبن؟ كوچولوتون چطورن؟ بزرگ شده؟ خيلي خيلي سلام برسونيد ياعلي

هنرمند

بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر رمضان سلام برماهی که نیکوکارو بدکار عنایات خاص الهی را در آن به وضوح حس می کنند و بسته بودن دست شیطان در آن نمایان است . وای به حال کسی که در عین کوتاه بودن دست شیطان از دل انسان باز هم معصیت می کند که دراین صورت نمی تواند آن را به گردن شیطان بیاندازد وباید فکری به حال زار خودش کند . با امید آرزوی قبولی طاعات و عبادات و استفاده کامل از فیض عظیم این ماه عزیز . همگی بیاییم در این ماه نورانی برای فرج آقامون دعا کنیم . اگه وقت کردید خوشحال میشیم میزبان شما در وبلاگمون باشیم . یا علی التماس دعا

آسمونی تا بینهایت...

باسلام و خسته نباشید جالب و مفید بود... "ترازویی که پاره سنگ برداشته!" در asemooni13.blogfa.com باتشكر و موفقيت روزافزون

مسافر منتطر

[گل]

ریحانه

سلام.مطالب عالی اما به روز نمیشه نمی دونم؟لطفا به روز کنید تا از نوشته هاتون استفاده کنیم.التماس دعا