یا لطیف

 

 

 

      جاهلیت بدوی عربی به اوج خود  رسیده بود . انگاری دیگر هیچ عمل قبیحی  نبود که انجام  نداده  باشند . خصوصیات  اخلاقی  این  قوم به عجیب ترین صورت می نمود .عجیب ترین روابط زناشویی در بین آنان حکمفرما  بود . هیچ آداب اخلاقی خاصی نداشتند . بالاترین افتخارشان را جنگاوری وخونریزی می دانستند . ودر غیرتمند ترین حالت ، دخترانشان را زنده به گور کرده یا سر می بریدند . دائماً در باده گساری مشغول بودند ودر تمامی حالات به بت هایشان تمسک می جستند .

 

    درست در چنین ایامی در خانه کوچک و آرام عبدالله ( علیه السلام ) و آمنه ( سلام الله علیها ) طفلی به دنیا آمد ، در قبیله قریش ودر خاندان با شرافت و اصالت و موحد بنی هاشم . عبدالمطلب ( علیه السلام ) شاد گشته بود ، اواز بزرگان قریش بود واز داشتن نوه ای که از همان کودکی آثار بزرگی در سیمایش نمایان بود بسیار مسرور و شادمان بود . اما این نوید تنها برای این خانواده نبود . آفرینش حال دیگری داشت ، انگاری تا کنون چنین میلادی ندیده بود .

 

بشارت عرشیان به یکدیگر تمامی عالم را فرا گرفته بود ودر زمین غوغایی بود .

 

از حادثه عام الفیل تا شکافته شدن ایوان کسری وفرو ریختن کنگره های آن .

 

از خاموش شدن آتشکده فارس تا خشک شدن دریاچه ساوه .

 

از واژگونی بت های مکه تا نوری که از این طفل ساطع شد وآسمان را روشن نمود.

 

     همگی بشارت از این میلاد خجسته داشت . بشارتی که به موجب آن طفلی  آمده بود تا پایانی بر امپراطوری عظیم فاسد باشد ، آمده بود تا جاهلیت از نوع بدوی عربی یا جاهلیت مدرن پارسی وحتی جهل آلوده به گناه رومی را از بین ببرد.

 

              یا رحمت للعالمی مولا جان خوش آمدی     

 

    وگویا این بهترین مکان برای میلاد پیامبر( صلوات الله علیه ) آخرین بود . سرزمینی که پر بود از گناه وناجوانمردی و جهل ، زادگاه خوبی بود برای نشان دادن قدرت خداوند که همه آن در محبت و رحمت پیامبر( صلوات الله علیه ) تجلی یافت . پیامبر آخرین متولد شده بود تا بنیان بسیاری از کج اندیشی ها را از بین ببرد و ریشه بسیاری از رذائل اخلاقی واعتقادی را برکند.

 

وچه بشارتی خوش تر از این برتمامی اهل عالم وبرای تمامی اعصار .

 

چه سعادتی بالاتر از این برای ما که از پیروان خاتم الانبیاء ( صلوات الله علیه )هستیم و از پیروان فرزندان او . 

 

   و انگاری حکمتی خاص بوده که میلاد پیامبر رحمت ( صلوات الله علیه ) با میلاد فرزندی از فرزندانش در یک روز باشد . فرزندی که گویی آمده بود تا نهایت قدرت معرفتی پدران بزرگوار خویش را در مکتب جعفری نشان دهد . خدایا خوشحالیم که معتقد به رسالت محمد ( صلوات الله علیه ) ومتمسک به ولایت وامامت فرزندانش هستیم.

 

 

 

چه خوش است مسلمان بودن وجعفری بودن ومنتظر مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  بودن

 جه خوش است . . .

 

جمعه ۱۳۸٦/۱/۱٧ساعت ٢:٢٧ ‎ق.ظ توسط کمیل نظرات ()