یا لطیف

محمد تو مبعوث شده ای ... 


    دیگر قرار نیست برای این مردمان جاهل تنها امین باشی . ظرف روح شما بسیار بزرگتر از آن است که تنها امین خطابت کنند و به تاجری صادق در میانشان شهره باشی . نه !!! شما تکلیف بزرگتری داری . بسیار بزرگتر .


اکنون مبعوث شده ای . این اتفاق دیگر قرار نیست تکرار شود . تو آخرین رسولی ... 


    دیگر بشر قرار نیست بعثتی دوباره را شاهد باشید. بعثت شما با رنگ وبویی خاص همراه بود  . همه آن پیامبران قبلی نوعاٌ با معجزه ای بصری و خرق عادتی خاص مبعوث شده اند ، اما پیامبر عزیزم حتی معجزه رخ داده برای شما معجزه ای عقل گرا بوده و حالا آمده ای تا تجربه ای جدید را به بشر بیاموزانی . چیزی که هیچگاه قبلاً اینگونه تکرار نشده  بود . 

 

                                      انی بعثت لاتم مکارم الاخلاق 

 

                     من مبعوث شدم تا اخلاق نیک را بر پا دارم 

 

تاریخ خوب یادش هست که دستور آمد بخوان ... 

 

                                                           و چه خوب خواندی ...

                        آری همینها بود که برای اولین بار از جانب پروردگارت نازل شد

 

                                              

    درست همان هنگام که بر بالای آن کوه و در میان آن غار با خدای خودت خلوت کرده بودی ، اکثر مردمان آن پائین را جهلی عجیب فرا گرفته بود . مردمی که بیشترین افتخارشان تعصبات کورکورانه قومی و قبیله ای بود و عادات عجیب و سخیف جاهلی آنی رهایشان نمی کرد .

پیامبر عزیز !!! 

    خداوند با بعثت شما جهشی عظیم در کسب انواع معارف برای بشر ایجاد نمود و بعثت شما عصری از رسالت را آغاز کرد ، که بجای معجزات آنی و ظاهری معجزه ای دائمی و همیشگی را بهمراه داشت . معجزه ای که انگاری قرار بود همیشه تاریخ باشد تا هرگاه این بشر بهانه گیر فراری از آداب ایمان داشتن حجتی خواست دیگر حرفی برایش نماند . آری پیامبر آخرین باید معجزه ای خاص می داشت .

آنروز از آن کوه پائین آمدی اما بشر همیشه تاریخ متحیر آن صعود و آن عروج بعدی است . خیلی زود ندایت تمامی عالم را گرفت . تا قلب اروپا و صحرای آفریقا و تا آن دورها تا شرقی ترین نقطه آسیا ...

هنوز هم ندای پیامت در عالم می آید . کافی است خوب گوش کنیم .

....................................................................................................................................

در همین رابطه از آرشیو دولت عاشقی ..... -----۱-----    ...........    ------۲------

 

جمعه ۱۳۸٦/٥/۱٩ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ توسط کمیل نظرات ()